JAUTĀJUMI

SIA "SKRUNDAS KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" atgādina – ja iedzīvotāji vēlas pārtraukt apkures sezonu, nepieciešams:

  1. iesniegt iesniegumu SIA "Skrundas komunālā saimniecība" birojā, norādot apkures atslēgšanas datumu;
  2. iesniegumā jābūt īrnieku parakstiem vismaz 51% apmērā no kopējā īrnieku skaita, kuri piekrīt apkures sezonas slēgšanai.

Pati minimālākā prasība – viens ugunsgrēka dūmu detektors uz dzīvokli. Taču ieteicams to uzstādīt katrā telpā, kurā uzturas dzīvokļa iemītnieki un veic kādus saimnieciskus darbus – vietās, kur potenciāli iespējama ugunsgrēka izcelšanās.

Dūmu detektors ir samērā vienkārši uzstādāma ierīce. Pie griestiem vai pie sienas piestiprina dūmu detektora bāzi jeb plati, kura nemainīgi tur atradīsies visu laiku. Vispiemērotākā vieta detektoram būtu guļamistabas un gaiteņa griesti netālu no guļamistabas durvīm. Ja nevar detektoru uzstādīt griestos, tad to drīkst izvietot sienas augšdaļā tuvu griestiem, bet nedrīkst detektorus izvietot tieši griestu un sienas dobumā. Tas tādēļ, lai izcēlušās ugunsnelaimes gadījumā būtu iespējams pamodināt guļošos mājokļa iemītniekus. Savukārt citās telpās izvietotie detektori lieliski noderēs, lai brīdinātu mājiniekus par kādā konkrētā telpā notikušu aizdegšanos.

Uz skapja, plaukta novietots dūmu detektors savas funkcijas pildīs ierobežotā apjomā, jo dūmi ceļas augšup, griestu virzienā, tur koncentrējas un tikai pēc tam sāk piepildīt telpu virzienā uz leju, tādēļ šajā gadījumā detektors dūmus sajutīs kādu brīdi vēlāk, nekā pie griestiem novietotais. Uguns izplatās ļoti ātri, un bieži vien pat šim īsajam novēlošanās brīdim var būt izšķiroša nozīme dzīvokļa iemītnieku spējai apdzēst liesmas vai arī paspēt atstāt degošās telpas.

Attēla avots: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests “Par dūmu detektoriem”

 

download

Klients ūdens skaitītāja rādījumus paziņo katra mēneša pēdejo četru kalendāro dienu laikā, izmantojot sev ērtāko patērētā ūdens rādījumu nodošanas veidu:

  • Skrundas komunālās saimniecības http://www.sks.lv e-pakalpojumu sistēmā https://radijumi.sks.lv/ ;
  • Rakstot uz e-pastu liene@sks.lv ;
  • Zvanot pa tālruni 63331258 un izvēloties taustiņu 1 - skaitītāju rādījumu nodošana;
  • Ierakstot rādījumu maksājuma rēķinā paredzētajā ailē un to ievietojot Skrundas komunālās saimniecības pasta kastē, kas atrodas Liepājas ielā 5, Skrundā, Skrundas novadā, ēkas sētas pusē.

Ja netiek iesniegti ūdens patēriņa skaitītāju rādījumi, tad tiek aprēķināts un piestādīts vidējais ūdens patēriņš, ņemot vērā pēdējo 3 mēnešu patēriņu. Ja ūdens patēriņa skaitītāju rādījumi netiek iesniegti vairāk kā 3 mēnešus pēc kārtas, tad tiek aprēķināta ūdens patēriņa starpība pēc Ministru kabineta noteikumiem Nr.1013.

Ja Jums ir jautājums, kuram nav šeit atbildes, zvani mums

+371 63331258